Eksik Gün Bildirim Formu

Eksik Gün Bildirim Formu

DosyaMerkezi.net
Lisans:Ücresiz
Dil:Türkçe
Dosya Boyutu:38 KB
Üretici:dosyamerkezi.net
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncelleme:26 Temmuz 2017
Kırık link bildir Yorum Yaz
Sponsorlu Bağlantılar
Hemen İndir (38 KB)
2835 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

Eksik Gün Bildirim Formu indir

SGK Müdürlüğü‘ne bildirmek zorunda olduğunuz forma Eksik Gün Bildirim Formu denir. İşletmenizde 10 kişiden az çalışanınız var ise mutlaka bağlı bulunduğunuz SGK Müdürlüğü‘ne bir sonraki ayın 23 üne kadar bildirmek zorundasınız.

EKSİK GÜN BİLDİRİM FORMU VERMEK ZORUNDA OLANLAR:

5510 sayılı Kanunun 86. maddesine ve Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğine göre , 1 ila 9 (dahil) sigortalının bildirildiği aylara ilişkin özel sektör işyerleri, eksik gün bildirim nedenlerini aylık prim ve hizmet belgelerinde göstermeleri durumunda Yönetmeliğin ekinde yer alan “Sigortalıların Eksik Gün Bildirim Formu” ve eklerini, ilişkin olduğu aya ait aylık prim ve hizmet belgesinin verilmesi gereken sürenin sonuna kadar, (takip eden ayın 23’ü) eskiden olduğu gibi işyerinin bağlı bulunduğu SGK’nın ilgili müdürlüğüne vermek zorundadır.

Yönetmelikte yapılan yeni değişikliğe göre, sigortalının ay içindeki eksik gün bildiriminin nedeni istirahat ise ve istirahata ilişkin rapor da elektronik ortamda anlaşmalı sağlık hizmet sunucuları tarafından SGK’ya gönderilmişse, eksik gün bildirimi bu şekilde olan istirahat raporlarını Eksik Gün Bildirim Formu ekinde ayrıca SGK’ya göndermelerine gerek olmayacaktır. Ancak, eksik gün bildirim nedeni puantaj kaydı ise, puantaj kayıtlarının geçerli olabilmesi için sigortalının mutlaka imzasının bulunması gerekmektedir.

Kaynak: www.MuhasebeTR.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

2835 kez indirildi

YORUM YAZIN