İstifa Dilekçesi Örnekleri

İstifa Dilekçesi Örnekleri

DosyaMerkezi.net
Lisans: Ücretsiz
Dil:Türkçe
Dosya Boyutu:23 KB
Üretici:Çiğdem Çalık
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncelleme:10 Mayıs 2017
Kırık link bildir Yorum Yaz
Sponsorlu Bağlantılar
Hemen İndir (23 KB)
1525 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

İstifa Dilekçesi Örnekleri, farklı pozisyonlar ve durumlar için istifa dilekçesi örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

İstifa etmek bazen çalıştığınız yerdeki birisinden, iş yeri şartlarından veya kariyerinizi bir adım öteye taşıyabilmek adına bu kararı almak zorunda kalabilirsiniz. Her yerde olduğu gibi istifa etmeninde bir adabı ve yöntemi vardır. Sorununuzu veya istifa sebebini hislerin doğru ifade edildiği, dil bilgisinin kuvvetli olduğu ve sınırları iyi bilen bir İstifa Dilekçesi ile anlatmalısınız. Aşağıdaki başlıklara göre size uygun olan dilekçe örneğini kullanabilirsiniz.

Yöneticinizle sorun yaşıyorsanız…

Tarih: …./….. /……

….… A.Ş. …….. İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün Dikkatine,

../../…. tarihleri arasında ……….. A.Ş’de … departmanında ……. görevini yürüttüm. Şirketimizin çalışan ve müşteri tepkilerinden de anlaşıldığı üzere görevime ….. sene başarıyla devam ettim.

Ancak şirketimize atanan yeni müdürün çalışma biçimi ve sert tepkileri dolayısıyla görevimi yerine getirmek konusunda zorlanmış bulunmaktayım. (Burada ayrılma nedeni sizin için elbette farklı olabilir)

……….. A.Ş’deki uzun çalışma hayatımın ve şirkete, iş arkadaşlarıma bağlılığımın getirdiği ayrı bir zorluğa rağmen söz konusu koşullarda görevimi yürütemeyeceğimi tarafınıza bildirmek durumundayım.

İstifamla ilgili gerekli işlemlerin başlatılmasını rica eder, bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,

Blue-Divider

 

Neden belirtmeden ortalama bir istifa dilekçesi yazmak istiyorsanız…

Tarih: …./….. /……

….… A.Ş. …….. İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün Dikkatine,

../../…. tarihi itibariyle başlamış olduğum …… görevinden ../../…. itibariyle ayrılıyorum. İstifamın kabulünü ve gereğinin yapılmasını arz ederim.

Şirketinizde çalıştığım sürenin hem kariyerim, hem de kişisel ve profesyonel gelişimim açısından çok faydalı ve verimli olduğunu belirterek teşekkürlerimi iletiyorum. Çalıştığım süre içinde ben de şirkete olumlu katkılarda bulunmayı başardığımı umuyorum.

Saygılarımla,
Ad Soyad:
İmza:

Blue-Divider

Eğer şirketinizde bir İnsan Kaynakları departmanı yoksa…

Tarih: …./….. /……

….… A.Ş. Muhasebe Departmanı Müdürlüğü’ne,

………………………..’nin ……………………… adresindeki işimden kendi isteğimle ……………………… sebeplerden dolayı ../../…. tarihi itibariyle ayrılmak istiyorum.

Gereğinin yapılarak tarafıma bildirilmesini arz ederim.

Saygılarımla,
Ad Soyad:
İmza:

 

Blue-Divider

 

İstifa etmenize rağmen alacağınız ödemeler varsa…

Tarih: …./….. /……

….… A.Ş. Muhasebe Departmanı Müdürlüğü’ne,

…/…/…. tarihinden bu yana firmanızın ……… adresindeki işyerinde çalışmaktayım. Kişisel sebeplerden dolayı kendi isteğimle ….. /…./ …. tarihinden itibaren işten ayrılmak istiyorum. İşyerinden ayrılışımda tarafıma ödenmesi gereken tüm sosyal hak ve güvencelerimin ödenerek ayrılışımın yapılması hususunda;

Gereğini arz ederim.

Ad Soyad:
İmza:

Personel Bilgileri

T.C. No:
Sigorta No:
Adres:
Cep Tel. No:

 

Blue-Divider

 

Eğer memurluktan istifa ediyorsanız…

Tarih: …./….. /……

…. BAKANLIĞI’NA ………….. İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE …… MÜDÜRLÜĞÜ’NE,

657 sayılı Kanunun “Çekilme:” başlıklı 20. maddesinde “Devlet memurları, bu kanunda belirtilen esaslara göre memurluktan çekilebilirler.” hükmü, 94. maddesinde ise “Devlet memuru bağlı olduğu kuruma yazılı olarak müracaat etmek suretiyle memurluktan çekilme isteğinde bulunabilir” hükmü yer almaktadır.
Yukarıdaki hüküm gereğince, memuriyet görevinden çekilmek istiyorum.

Gereğini arz ederim.

Ad Soyad:
İmza:

Memur Kimlik Bilgileri

Ad Soyad:
Adres:
Sicil No:
T.C. Kimlik No:
Cep No:

 

Blue-Divider

 

Mavi yaka istifa dilekçesi

Tarih: …./….. /……

……………….’ne,

……………………………. adresinde bulunan işyerinizde …./….. /…… ve ….. /….. /….. tarihleri arasında çalışmış bulunmaktayım. Söz konusu çalışma sürem içerisinde doğan tüm kanuni ve akdi haklarımı aldım. İşyerinizden şahsi gerekçelerimle, kendi istek ve rızamla herhangi bir baskı olmadan …./….. /…… (İhbar süresi göz önünde bulundurularak tarih yazılması uygundur) tarihinde ayrılmak istiyorum. Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.

İşçinin bilgileri:

T.C. No:
Sigorta No:
Adres:
İmza:

Benzer Konular

  • İstifa Dilekçesi Örneği İstifa Dilekçesi Örneği Bir işletmede çalışan işçinin herhangi bir sebepten dolayı kendi isteğiyle işten ayrılması durumunda düzenlenen dilekçedir. Üç farklı şekilde düzenlenen İstifa […]
  • İşi Bırakma Dilekçesi Örneği İşi Bırakma Dilekçesi Örneği Çalıştığı kurumdan, işletmeden, fabrikadan kendi isteğiyle ayrılmak yani istifa etmek isteyen kişilerin verilen linkten indirecekleri bu İşi Bırakma Dilekçesi […]
  • İşten Çıkarma Sırasında Gerekli Olabilecek Formlar İşten Çıkarma Sırasında Gerekli Olabilecek Formlar indir Personelin işten çıkarılmasında ihtiyaç duyulabilecek formlar aşağıdaki listede verilmiştir. Sizde verilen linkten bu […]
  • Evlilik Tazminatı Dilekçe Örneği Evlilik Tazminatı Dilekçe Örneği İndir Evlenen kadın işçi evlilik tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde kendi isteği ile evlilik nedeni ile 1475 sayılı İş Kanununun 14. maddesi gereği […]
  • Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi  indir Sürekli üretim yapan bir fabrikada çalışan işçiler için belirli bir süre öngörülemez. Bu türde olan sözleşme yasalarda, belirsiz süreli iş sözleşmesi […]

RelatedPost

1525 kez indirildi