Mal Beyanında Bulunmama Dilekçesi

Mal Beyanında Bulunmama Dilekçesi

DosyaMerkezi.net
Lisans:Ücresiz
Dil:Türkçe
Dosya Boyutu:182 KB
Üretici:dosyamerkezi.net
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncelleme:28 Aralık 2016
Kırık link bildir Yorum Yaz
Sponsorlu Bağlantılar
Hemen İndir (182 KB)
696 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Mal Beyanında Bulunmama Dilekçesi indir

Memurların bilmesi gereken bazı konular vardır ki iş işten geçtikten sonra bunları öğrenmenin maliyeti oldukça fazla olabilmektedir. Birçok memurun disiplin cezasına maruz kaldığı konulardan birisi de süresinde verilmeyen mal beyanıdır. Mal beyanında bulunmama yükümlülüğü icra takibini uzatıcı alacaklının hakkını zarara uğratıcı etkenleri nedeniyle yıpratıcı bir sürece neden olabilir. Kişiler bu nedenlerle 10 günden 3 aya kadar hapis cezası alabilir.

Aşağıda sayılanlar mal bildiriminde bulunmak zorundadırlar:

a) Her türlü seçimle iş başına gelen kamu görevlileri ve dışarıdan atanan Bakanlar Kurulu üyeleri (muhtarlar ve ihtiyar heyeti üyeleri hariç).
b) Noterler.
c) Türk Hava Kurumunun genel yönetim ve merkez denetleme kurulu üyeleri ile genel merkez teşkilatında ve Türk Kuşu Genel Müdürlüğünde, Türkiye Kızılay Derneğinin merkez kurullarında ve Genel Müdürlük teşkilatında görev alanlar ve bunların şube başkanları.
d) Genel ve katma bütçeli daireler, il özel idareleri, belediyeler ve bunlara bağlı kuruluş veya alt kuruluşlarda, kamu iktisadi teşebbüsleri (iktisadi devlet teşekkülleri ve kamu iktisadi kuruluşları) ile bunlara bağlı müessese, bağlı ortaklık ve işletmelerde, özel kanunlarla veya özel kanunların verdiği yetkiye dayanılarak kurulan ve kamu hizmeti gören kurum ve kuruluşlar ile bunların alt kuruluşlarında veya komisyonlarında aylık, ücret ve ödenek almak suretiyle kamu hizmeti gören memurları, işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri ile yönetim ve denetim kurulu üyeleri.
e) Kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşlarında görevli olanlar ile bunların yönetim ve denetim kurulu üyeleri (5590 sayılı Kanuna göre kurulan oda ve borsaların oda ve borsa meclisi ile yönetim kurulu üyeleri dahil).
f) Siyasi parti genel başkanları, vakıfların idare organlarında görev alanlar, kooperatiflerin ve birliklerinin başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve genel müdürleri, yeminli mali müşavirler, kamuya yararlı dernek yönetici ve deneticileri.
g) Gazete sahibi gerçek kişiler ile gazete sahibi şirketlerin yönetim ve denetim kurulu üyeleri, sorumlu müdürleri, başyazarları ve fıkra yazarları.
h) Özel kanunlarına göre mal bildiriminde bulunmak zorunda olanlar (konfederasyon, sendika ve sendika şubesi başkan ve yöneticileri dahil).

Mal Beyanı

Benzer Konular

  • Mal Bildirim Formu Mal Bildirim Formu indir Mal bildiriminde bulunulması rüşvet, yolsuzlukla mücadele adına yapılmaktadır ve kanunla düzenlenmiştir. Kanunda mal sayılan her şeyin mal bildiriminde […]
  • Kayıp Ehliyet Dilekçesi Örneği Kayıp Ehliyet Dilekçesi Örneği İndir Hırsızlık veya herhangi bir sebepten dolayı ehliyetini (sürücü belgesini) kaybedenler için verilen linkten indireceğiniz kayıp ehliyet dilekçesi […]
  • Üniversite Yatay Geçiş Dilekçe Örneği Üniversite Yatay Geçiş Dilekçe Örneği indir. Verdiğimiz linkten sizde Üniversite Yatay Geçiş Dilekçe Örneği‘ ni indirerek kendinize göre doldurup fakültenizin ilgili makamına teslim […]
  • Malullük Sevk Talebi Dilekçesi Örneği Malülen Emekli Olmak için Verilecek Dilekçe Örneği İndir Malullük Sigortası Şartları Malullük sigortası, sadece aşağıdaki halleri sağlayan sigortalılara tanınmış bir haktır. Kurum sağlık […]
  • İhtarname Örneği (Tamire verilen ürün 20 iş gününü geçerse) İhtarname Örneği (Tamire verilen ürün 20 iş gününü geçerse) indir   İHTARNAME İhtar Edilen Muhatap : Satıcı firmanın ünvanını yazınız. Adresi […]

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

696 kez indirildi