Öğretmen Şikayet Dilekçesi Örneği

Öğretmen Şikayet Dilekçesi Örneği

DosyaMerkezi.net
Lisans:Ücretsiz
Dil:Türkçe
Dosya Boyutu:13.9 KB
Üretici:dosyamerkezi.net
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncelleme:18 Ocak 2018
Kırık link bildir Yorum Yaz
Sponsorlu Bağlantılar
Hemen İndir (13.9 KB)
2385 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...Loading...

Öğretmen Şikayet Dilekçesi Örneği İndir

Hazırlanan bu dilekçe, Okul Müdürlüklerinde görev yapmakta olan öğretmenleri şikayet etmek amacıyla hazırlanmıştır. Okul Müdürlüğünde görevli, müdür, müdür yardımcısı, rehber öğretmen, branş öğretmeni ve diğer öğretim görevlileri Devlet memuru olduklarından tümü görevlerini Kanun, Tüzük, Yönetmelik ve Genelgeler kapsamında yürütmek zorundadır.

Öğretmen şikayet etmek için örnek dilekçeler

Öğretmen nasıl şikayet edilir? nereye şikayet edebilirim diye soranlar için, öncelikle öğretmenin yasalarda ön görülen herhangi bir suçu işlemesi durumunda, ilk şikayet mercii Cumhuriyet Başsavcılığıdır. Buraya şikayet edilen öğretmen hakkında adli soruşturma başlatılarak, özellikle suç işlemiş ise, kamu görevlisi olması nedeniyle daha fazla ceza alma durumu ortaya çıkacaktır. Yasalar önünde herkes eşit olduğundan dolayı, öğretmenler de, adli soruşturma kapsamında şikayet edilebilmektedir. Öğretmen şikayet dilekçesi örneği ni bu kapsamda indirebilir, Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunabilirsiniz.

Öğretmen nereye şikayet edilir?

Öğretmenler aşağıdaki makamlara şikayet edilebilir;
*Kanunlarda ön görülen suçlardan birini işlemesi durumunda Cumhuriyet Başsavcılığına,
*İdari olarak bağlı bulunduğu Okul Müdürlüğüne,
*Yine idari olarak bağlı bulunduğu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne,
*Başbakanlık İletişim Merkezine (BİMER)
*Milli Eğitim Bakanlığına,
*Şikayet edilebilir.

Ülkemizde, her bireyin tüm makamlara dilekçe verme hakkı vardır. Dilekçe hakkı anayasal bir haktır değiştirilemez. Bu kapsamda, herkes istediği öğretmeni istediği her makama şikayet edebilir. Ancak yapılacak şikayetlerin her biri usulüne uygun ve yasal olmalıdır. Şikayet dilekçenizi gönderdiğiniz makam, dilekçeyi teslim aldığında, eğer yapması gereken işlem makamı ile ilgili değil ise, şikayet dilekçenizi ilgili makama sevk eder ve sevk ettiği hakkında size bilgi verir. Bilgi vermek zorundadır. Bilgi vermez ise, yeniden bir dilekçe yazarak, bila tarihte yazdığınız dilekçenin akıbetinin ne olduğu sorabilirsiniz.

Öğretmeni Okul Müdürlüğüne Şikayet Etme

Okul Müdürlüğü makamına, öğretmen hakkında şikayet dilekçesi vermeniz durumunda, Okul Müdürlüğü konu hakkında inceleme yapmak ve dilekçe sahibine cevap vermek zorundadır. Bu kapsamda, Okul Müdürlüğüne imzalı bir dilekçe ile başvurmanız gerekmektedir.

İl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne

Bağlı bulunduğunuz il veya ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, isterseniz her ikisine birden öğretmeni şikayet edebilirsiniz. Herhangi bir öğretmen şikayet dilekçesi örneği ile istediğiniz öğretmeni İl İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine şikayet edebilirsiniz.

Öğretmeni Başbakanlık İletişim Merkezine BİMER’ e şikayet etmek

Öğretmeni, Müdür Yardımcısını, Okul Müdürünü, öğretim görevlisini, görevinde iken işlemiş olduğu suçlar veya başka bir husus hakkında BİMER’ e şikayet edebilirsiniz. BİMER’ e Şikayet etmek için tıklayınız.

Öğretmeni Milli Eğitim Bakanlığına Şikayet Etmek

Milli Eğitim Bakanlığı’na ALO 147’yi arayarak 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığına şikayet dilekçesi yazarak, APS veya İadeli Taahütlü mektup ile Atatürk Bulvarı No: 98 Bakanlıklar/ANKARA adresine gönderebilirsiniz.

Kaynak:dilekceornegi

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

2385 kez indirildi

YORUM YAZIN