Otomobil Alımı İçin Sağlık Raporu Dilekçesi

Otomobil Alımı İçin Sağlık Raporu Dilekçesi

DosyaMerkezi.net
Lisans:Ücretsiz
Dil:Türkçe
Dosya Boyutu:13.9 KB
Üretici:dosyamerkezi.net
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncelleme:10 Mayıs 2016
Kırık link bildir Yorum Yaz
Sponsorlu Bağlantılar
Hemen İndir (13.9 KB)
1266 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Sağlık Raporu Dilekçesi, Otomobil alımında ötv indiriminden yararlanmak için yetkili hastanelerden alınması gereken heyet raporu için gerekli ön evraktır.

Türkiye’de engellilerin engelli olduklarının ispatı için gerekli olan ilk evrak yasalara uygun bir şekilde hazırlanmış olan Engelli Sağlık Kurulu Raporu ile mümkündür. Engelliler bu rapor ile diğer evrakları temin etme şansına sahip olurlar.

Engelli sağlık raporu Sağlık Bakanlığının engelli raporu vermeye yetkili tam teşekkülü saydığı kamu hastanelerinden alınır. Bu hastaneler belli aralıklar ile güncellenmektedir. En güncel haline (Engelli Sağlık Raporu Veren Hastaneler) buradan ulaşabilirsiniz. Yetkili her hastanenin sağlık kurulu bölümü bulunmaktadır. İlk başvuruyu buradan gerçekleştirerek işlemlere başlayabilirsiniz. Sağlık raporunu alabilmek için özürlünün bizzat kendisi, velisi, vasisi yada raporu isteyen kurum bizzat başvurabilir. Kamu Kurum ve Kuruluşlarda gerekli gördükleri durumda sevk yolu ile talep edebilir. Sevk yolu ile başvurma ile bizzat başvurma arasında bir fark yoktur.

Engelli Sağlık Kurulu Raporu Başvurusu İçin Gerekli Evraklar:

*Dilekçe (Hastane size doldurmanız için verecektir)
*Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi
*5 Adet Fotoğraf (Hastaneden hastaneye değişmektedir en fazla 5 fotoğraf bulundurmanız iyi olacaktır)

Başvuru yapıldıktan sonra sağlık kurulu sizi ilgili bölümlere yönlendirerek muayene ve tetkik yapıldıktan sonra sonucu beklemeniz gerekecektir.

Kaynak: engelliblog.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

1266 kez indirildi

YORUM YAZIN