Shutdown PC 2.5.4

Shutdown PC 2.5.4

DosyaMerkezi.net
Lisans:Ücretsiz
Dil:Türkçe, İngilizce
Dosya Boyutu:5.52 MB
Üretici:rentanadviser
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncelleme:18 Ocak 2016
Kırık link bildir Yorum Yaz
Sponsorlu Bağlantılar
Hemen İndir (5.52 MB)
825 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Uzaktan (internet üzerinden) bilgisayarınızı kapatmanızı sağlayacak kullanışlı bir program.

Shutdown PC  bilgisayarınızı yeniden başlatma, askıya alma veya belirten zamanda bilgisayarları kapatma, hazırda bekletme, isterseniz otomatik olarak kapatmanıza yardımcı olur. Bilgisayarınızı uzaktan (internet üzerinden) herhangi bir cihaz kullanarak (tablet, bilgisayar, cep telefonu vs) kapatabilirsiniz, veya bilgisayarınızın kapanmasını istediğiniz bir tarih ayarlayarak (5 dk – 4 gün arası) otomatik kapatabilirsiniz.

Desteklediği komutlar:

*Bilgisayarı kapat: Bilgisayarı güvenli kapatır. Kaydedilmemiş belgeler varsa bilgisayar kapanmaz.
*Bilgisayarı kapat (hybrid): Bilgisayarı güvenli kapatır. Kaydedilmemiş belgeler varsa bilgisayar kapanmaz. Windows 8 ve üzeri işletim sistemleri için kullanılabilir. Bu özellikle kapatılan bilgisayar açılırken hızlı açılır.
*Bilgisayarı ZORLA kapat: Bilgisayarı zorla kapatır. Veri kaybı yaşanabilir (kaydedilmemiş belgeler vs.)
*Bilgisayarı ZORLA kapat (hybrid): Bilgisayarı zorla kapatır. Veri kaybı yaşanabilir (kaydedilmemiş belgeler vs.) Windows 8 ve üzeri işletim sistemleri için kullanılabilir. Bu özellikle kapatılan bilgisayar açılırken hızlı açılır.
*Bilgisayarı Yeniden başlat: Bilgisayarı güvenli yeniden başlatır. Kaydedilmemiş belgeler varsa bilgisayar yeniden başlatılamaz.
*Bilgisayarı ZORLA Yeniden başlat: Bilgisayarı zorla yeniden başlatır. Veri kaybı yaşanabilir (kaydedilmemiş belgeler vs.)
*Oturumu kapat: Oturumu güvenli kapatır. Kaydedilmemiş belgeler varsa oturum kapanmaz.
*Oturumu Zorla kapat: Oturum zorla kapatılır. Veri kaybı yaşanabilir (kaydedilmemiş belgeler vs.)
*Derin Uyku (hibernate): Bilgisayarın o anki durumu olduğu gibi diske kaydedilir ve bilgisayar tamamen kapatılır. Bilgisayar açıldığında kaldığı yerden aynen devam eder (uykuda iken elektrik kesilse bile), SSD disk kullanıyorsanız bu özelliği sık kullanmanız önerilmez. Bilgisayarın o anki durumu diske yazıldığı için (birkaç GB olabilir) SSD diskinizin yazılma ömrünü kısaltır.
*Uyku (sleep, standby): Bilgisayarın o anki durumu olduğu gibi hafızaya kaydedilir ve bilgisayar kapatılır. Hafızadaki bilgileri kaybetmemek için bilgisayar az da olsa elektrik harcamaya devam eder.
*PC kilitle: Kullanıcı hesabı şifre korumalı ise bilgisayar kilitlenir, açmak için kullanıcı şifresi girmek gerekir.
*Alarm: Kurulan tarih geldiğinde veya belirlediğiniz diğer şartlar oluştuğunda (CPU kullanımı, indirme, yükleme olmadığında, disk kullanılmadığında vs.) alarm çalar.
*Alarm (geri sayım bittiğinde): Kurduğunuz tarih geldiğinde alarm çalar
*Uzaktan bilgisayar kapat (internet üzerinden bilgisayar kapat)
*Uzaktan bilgisayar kapat
*Internet üzerinden herhangi bir cihaz kullanarak (tablet, telefon, bilgisayar vs.) bilgisayarınızı uzaktan kapatabilirsiniz.
*Program üzerindeki Remote shutdown düğmeyi (yukarıdaki resimdeki) tıkladığınızda sağdaki pencere açılacaktır.
*PC id otomatik verilecek.
*En az 10 haneli bir şifre girin ve Uzaktan kapatmayı ayarla düğmesine basın.
*Bilgisayara komut göndermek için www.RentAnAdviser.com adresine gidin. Sayfanın sol alt köşesindeki Shutdown PC Icon düğmesini tıklayarak komut gönderme sayfasını açın. ilgili alanları doldurun (PC ID, şifre, göndermek istediğiniz komut vs.) ve komut mesajınızı gönderin. Program komut talebinizi 1 dakika içinde okumuş olacak ve yerine getirecek.
NOT:Programın yanlış kullanımından dolayı oluşabilecek veri kaybından kullanıcı sorumludur. Kaydedilmemiş değişiklikleri (belge vb.) kaydetmeyi unutmayın.

Bilgisayara şunları yaptırabilirsiniz;

Bilgisayar Kapat,
Bilgisayar yeniden başlat,
Uyarı Alarmı çal,
Oturumu kapat,
Derin uyku,
Uyku,
Bilgisayar Kilitle.

*Şifreli verilerinizi korumak: Örneğin şifreli diskinizi açtığınızda ShutdownPC programı ile belli bir süre sonra bilgisayarı otomatik kapanmaya ayarlayarak şifreli diskinizi açık unutma riskini önlemiş olursunuz.
*Dosya indirme: Dosya indirme bittiğinde bilgisayarı otomatik kapatabilirsiniz.
*Dosya Yükleme: Internete dosya gönderme bittiğinde bilgisayarı otomatik kapatabilirsiniz.
*Bilgisayarın işi bittiğinde: Video dönüştürme gibi ağır işler bittiğinde (CPU kullanımı az olur) bilgisayarı otomatik kapatabilirsiniz.
*Dosya taşıma: Dosya taşıma bittiğinde (diskten okuma ve diske yazma az olduğunda) bilgisayarı otomatik kapatabilirsiniz.
*Internet koptuğunda: Dosya indirme ve dosya yükleme sıfır olduğunda alarm çal.
*Alarm: Uyanmak istediğiniz saate alarmı kurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

825 kez indirildi

YORUM YAZIN