Taşerona Kadro İçin Dilekçe Örneği

Taşerona Kadro İçin Dilekçe Örneği

DosyaMerkezi.net
Lisans:Ücretsiz
Dil:Türkçe
Dosya Boyutu:32.7 KB
Üretici:Anonim
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncelleme:28 Aralık 2017
Kırık link bildir Yorum Yaz
Sponsorlu Bağlantılar
Hemen İndir (32.7 KB)
393 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

Taşerondan Kadroya Geçiş Başvuru Dilekçesi Örneği

696 sayılı KHK ile taşeron işçilerin kadroya alınması yasalaştı ve 2 Ocak tarihinden itibaren başvurular alınmaya başlayacak. Yapılacak başvurularda feragata yönelik ifadelerin kullanılmaması önemlidir.

Taşerondan kadroya geçiş süreci ise, işçinin kamu kurumuna başvuru yapmasıyla başlayacak. Yazılı olarak yapılacak bu başvuru ile kamu kurumunca işçinin, gerekli şartları taşıyıp taşımadığı kontrol edilecek. Kontrol sonrasında, istenilen şartlara uygun olduğu belirlenen taşeron işçiler, ilaveten kurumlarınca yapılan bir sınava tabi tutulacak. Bu sınavda gerekli başarıyı yakalayanlar kadroya alınacak.

Ancak kadro kavramı merkezi idareler ve mahalli idareler bakımından farklı anlamlara gelmekte. Şöyle ki; belediyeler ve il özel idarelerinde çalışan taşeron işçiler yine bu kurumlarca kurulan/kurulacak şirketlerde yani BİT’lerde istihdam edilecek.

Diğer merkezi kamu kurumlarında görev yapan ve kapsamda yer alan taşeron işçiler ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/d maddesinde belirtilen daimi işçi statüsüne alınacak.

Taşeron işçilerin idarelerine vermesi gereken dilekçeler için başvuru tarihi belediyeler ve merkezi idareler bakımından aynı olup; belediyelerde, il özel idarelerinde ve mahalli idare birliklerinde çalışan ve şartları sağlayan taşeron işçileri 2 Ocak 2018 tarihinden itibaren 10 gün içinde kurumlarına başvurmak zorunda.

Bu dilekçe ekinde feragat belgesi ya da sulh sözleşmesi verilmesine gerek yoktur. Başvuru aşamasında, dilekçelerde de göreceğiniz üzere, açılmış davalardan feragat edileceğine ve sulh sözleşmesi imzalanacağına dair BEYANDA BULUNULMASI yeterli olacaktır. Yapılacak sınavda başarılı olanlardan, ileride bu evraklar yazılı olarak talep edilecektir.

İndirme linkine tıklayarak Belediyeler ve il özel idareleri için taşerondan kadroya geçiş başvuru dilekçesi örneği ve Merkezi idare ve KİTler için taşerondan kadroya geçiş başvuru dilekçesi örneğini, ikisini birden indirip sizin için gerekli olan örneği düzenleyerek gerekli birime verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

393 kez indirildi

YORUM YAZIN