Turistik Vize Dilekçe Örneği

Turistik Vize Dilekçe Örneği

DosyaMerkezi.net
Lisans:Ücretsiz
Dil:Türkçe
Dosya Boyutu:24 KB
Üretici:dosyamerkezi.net
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncelleme:5 Ocak 2018
Kırık link bildir Yorum Yaz
Sponsorlu Bağlantılar
Hemen İndir (24 KB)
2650 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

Turistik Vize Dilekçe Örneği İndir

Bilindiği gibi vize almak için bireysel olarak başvurabileceğiniz konsolosluklar, büyük elçilikler vardır. Ülkelerin istedikleri evraklar değişiklik gösterebilir, her ülke aynı evrağı istemeyebilir. Ama genel olarak her ülke için istenen belgeler aşağı yukarı aynıdır. Başvuruda bulunan kişiler müracaat yaparken hangi amaçla vize alacağını önceden belirleyip (çalışma vizesi, öğrenci vizesi, turist vizesi vb.) ona uygun formu doldurduktan sonra ilgili makamdan görüşme için randevu almanız gerekmektedir. Daha sonra istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmelisiniz. Bu sayede gideceğiniz ülke için herhangi bir bir risk teşkil etmediğinizi ve ülkeye kurallara uygun olarak giriş yapmak istediğinizi kanıtlamış olursunuz. Bundan sonra yapılması gereken tek şey, mülakat sırasında karşınızdaki görevliyi bu konuda ikna etmek olacaktır.

Turistik Vize başvurularında çalışanlardan istenen belgeler;

*Hangi şirkette nekadar süredir çalıştığınızı gösteren imzalı bir yazı,
*SSK sicil kaydınız,
*Şirketin ticaret sicil kaydı, imza sirküleri, vergi levhası,
*Maaş bordronuz,
*Banka hesabınızın dökümü,
*Kredi kartlarınızın fotokopisi,
*Üzerinize kayıtlı olan gayrimenkul, araba vs. belgeleri,
*Gideceğiniz ülkeye olan uçak bileti ve otel rezervasyonu,
*Varsa sağlık sigortanızın fotokopisi

Diğer Vize başvurularında istenen belgeler;

*Ticari Vize almak için genel olarak beklenen belgeler, turist vizesine ilave olarak, gidiş nedeninizi belirten toplantı veya seminer vs. davetiyesi, görüşeceğiniz şirketten size gönderilmiş bir yazı gibi belgeler vizeyi almanızı daha da kolaylaştırmaktadır.
*Akraba Ziyareti Vizesi almak için turistik vize için istenen belgelere ilave olarak davet mektubu gerekmektedir. Ancak mülakat esnasında görevliyi, yasa dışı göçmen olarak o ülkeye yerleşmeyeceğinize dair ikna etmeniz daha çok gerekli olabilir.
*Öğrenci Vizesi alırken eğitim masraflarını sizin karşılamanız halinde turistik belge için gerekli belgeleri ve eğitim amaçlı gideceğiniz okuldan, size gönderilmiş olan ve kabul edildiğinizi gösteren bir yazı gerekmektedir. Ailenizden bu belgeleri temin etmeniz gerekmektedir. Ayrıca öğrenci kimliği ve ailenizin sizin seyahatinize sponsor olduğunu gösteren bir yazı gerekmektedir.
*Tüm bu vize işlemlerini bir tur şirketi aracılığıyla, aynı belgeleri temin etmek suretiyle gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bazı ülkelerin vize başvuruları ve vize işlemleri için şahsi başvuru gerekmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

2650 kez indirildi

YORUM YAZIN