Tusunami Kütüphane Takip 2 İndir

Tusunami Kütüphane Takip 2 İndir

DosyaMerkezi.net
Lisans:Ücretsiz
Dil:Türkçe
Dosya Boyutu:1.71 MB
Üretici:Ahmet Can Aydemir
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncelleme:14 Eylül 2017
Kırık link bildir Yorum Yaz
Sponsorlu Bağlantılar
Hemen İndir (1.71 MB)
579 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

Tusunami,  kütüphane takip programı.

İlk çıkan sürümden sonra müşteri tavsiyeleriyle yeniden geliştirilen Tusunami Kütüphane Takip 2 programı ilkine nazaran daha fazla gelişmiş özelliklere sahip. Bu özelliklerden bazılarıysa; küçük boyutlu veritabanı, barkod sistemi, kasa sistemi, otomatik yedekleme, raporlama sistemi, SMS gönderme, gelişmiş uyarılar, hızlı ve kolay kullanım, sınıf yükseltip düşürme gibi başlıca temel özellikleridir. Ancak genel olarak bir kütüphane programında olması gereken diğer tüm özelliklere de sahiptir. Programın diğer bir artı yanı da milli eğitim bakanlığı kütüphane yönetmeliğine ve z-kütüphanelere de uygun olmasıdır.

Bir kitabın üzerine çift tıkladığınızda kütüphane programı ile o kitabı okuyan tüm kullanıcıları ve okuma tarihlerini görebileceksiniz. Aynı şekilde okuyucuya tıklayarak sadece o kişinin okuduğu tüm kitapları ve tarihlerini kontrol edebilirsiniz. Yazılım işlerinizi kolaylaştırmak için önceden sınıf ve yayınevi kayıtlarını listeler ama istediğiniz kayıtlar yine yoksa siz kendi kaydınızı seçim yapmadan kullanabilirsiniz.

Kütüphane Programı Özellikleri:

Sms Sistemi

Artık kütüphane programı ile istediğiniz kadar öğrenciye istediğiniz kadar SMS atabilirsiniz üstelik işinizi hızlı yapabilin diye bir sürü şablon eklendi. Şablonlar ile isim, soy isim, tarih, kimlik, borç, sınıf, numara, hanım bey, okunan kitap sayısı, okunan sayfa sayısı, kayıt olduğu tarih, doğum tarihi gibi verileri elle girmeye gerek kalmadan otomatik olarak SMS gönderebilirsiniz. Bunun dışında özel bir numaraya da şablon kullanmadan istediğiniz SMS’i program üzerinden gönderebilirsiniz. Kütüphane ile ilgili olmasa bile!

Barkod Sistemi:

Sanırım en çok istenen özellik buydu. Artık barkod okuyucunuzu kullanıp barkodlarınızı hemen ekleyebilir. Kitap alış verişinde barkodu okutup anında işlem yapabilirsiniz. Ayrıca size bir sürprizimiz de var! Eğer internetiniz varsa ve sunucularımız da da o kitabın barkodu kayıtlıysa anında tüm bilgiler kendi kendine doldurulacak.

Hazır Yazarlar, Kitaplar ve Yayın evleri:

Bir önceki programımızda çok beğenilen bir özelliği geliştirmemiz gerektiği kanısına vardık ve sunucularımızda barkod ile bulamadığınız kitaplar olabilir diye veritabanınıza ilk kurulumda: 1000 adet hazır kitap (en çok okunanlar yazarları da dahil ), 60 adet hazır kitap türü, 255 adet yayınevi, 100 adet yazar kütüphane programınıza hazır olarak ekleniyor size sadece baş harflerini yazıp ENTER’a basmak kalıyor!

Rapor Sistemi:

En büyük eksikliğimiz olan rapor almayı sonunda çözüme kavuşturduk. Artık bir sürü türde rapor alabiliyorsunuz. Hem de ister Excel’e aktarın ister yazdırın isterseniz de yazdırırken PDF olarak kayıt edin! Rapor ölçeğimizi çok geniş tuttuk ve istediğiniz ölçüde de genişletmeye devam edeceğiz istediğiniz her türlü rapor elinize geçecek!

Veri Aktarma Sihirbazı:

Kütüphanem kitap kaynıyor tek tek eklemek bana zor gelir diyenlerden misiniz? Sizin için de çözümümüz var! Veri aktarma sihirbazımıza girin istediğiniz şablonu indirin o şablon üzerine kayıtlarınızı yapın ve şablonu programa geri verin. Kütüphane programı istediğiniz verileri size gösterecek ve kabul ederseniz aktaracak hem de saniyeler içerisinde!

Çoklu Kullanıcı Sistemi:

Kütüphanenizde birden çok görevli mi var? Örneğin bir okuldasınız ve öğrencilerin tüm yetkilere sahip olmasını mantıklı bulmuyor musunuz? Öyleyse kütüphane programımızı kullanarak istediğiniz kadar istediğiniz kadar farklı yetkiler verebilirsiniz! Bu sayede her kullanıcı kendi bölümünden sorumlu olacak ve işler karışmayacak ayrıca her kullanıcının yaptığı işlem kütüphane programında kayıt altına alınır.

Barkod Yazdırma Sistemi:

Kütüphanenizdeki kitapların daha düzenli bir hale gelmesi için üzerindeki barkodların haricinde kendi barkodlarınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için kütüphane programında barkod yazdırma bölümüne girip kaç adet barkod yazdırmak istediğinizi seçmeniz yeterli. TKT 2 sizin için istediğiniz kadar barkodu yazdıracak ve son yazdırdığı barkodu da kayıt altına alacak.

Yedekleme ve Geri Yükleme:

Verilerinizin değerini biliyoruz ve programı kullanan kullanıcıların yapabileceği hatalar yüzünden veya doğal durumlar yüzünden verilerinizi kaybetmenize içimiz el vermez. Bu sebeple yedeklemeye önem veriyoruz ve isterseniz otomatik yedekleme ile her program kapandığında yedeklerinizi alıyoruz. İstediğiniz zaman geri yükleme bölümünden veya manuel olarak eliniz ile geri yükleme işlemi yapabiliyorsunuz. Otomatik değil de arada bir elle yedek alırım diyorsanız o seçeneğimiz de mevcut!

Kasa Sistemi:

Dilerseniz kitapları geciktiren üyelerden geciktirdiği gün başına belirli bir ücret tahsis edebilirsiniz. Bu sistemde belirlediğiniz ücret kitap geldiğinde kesilir ayrıca dilerseniz veresiye gibi ücretin belirli bir kısmını alıp daha sonra tamamını da alabilirsiniz. Kasa bölümünü açıp borç-alacak sistemini detaylıca kullanabilirsiniz!

Okuyucu Ekleme Bölümü:

Okuyucu ekleme kısmına SMS gönderebilmeniz için cep telefonu bölmesi ve de ister webcam ister bilgisayarınızdan bir fotoğraf ekleme seçeneği ekledik. Böylece okuyucu geldiğinde anında fotoğrafını çekebilirsiniz. Ayrıca kütüphane programı resmin boyutunu küçültür ve veri tabanınızın şişmesine engel olmaya çalışır.

Sınıf Yükseltme Düşürme Sistemi:

Eğer bir okuldaysanız yıl sonu geldiğinde bir çok öğrenci sınıf atlayacak demektir. Eski TKT versiyonunda bu işlemi tek tek elinizle yapmanız gerekiyordu ama şimdi saniyeler içerisinde tüm öğrencilerin sınıflarını bir üste çıkarabilir son sınıf öğrencilerinin sınıfına mezun ekleyebilirsiniz. Yanlışlık yaptıysanız sınıf düşür ile geri alabilirsiniz. Bu şekilde sizi zahmetten kurtarmayı amaçlıyoruz.

Hasarlı ve Kayıp Kitap Sistemi:

Okuyucuya verilen kitaplar kayıp veya hasarlı bir biçimde kütüphanenize dönerse kitabı alırken bunu veri tabanına kayıt edebilir. Daha sonra bu okuyucu tekrar kitap almak istediğinde bu kadar kitabın kayıp ve hasarlı olarak getirildiğine kitap vermeden önce uyarı alabilirsiniz. Eğer tekrar böyle bir durumla karşılaşacağınızı düşünüyorsanız kitabı vermekten vazgeçebilirsiniz.

Gelişmiş Arama Sistemi:

Artık arama yaparken neyi arayacağınızı belirleyebileceksiniz üstelik her seferinde seçmek zorunda olmamanız için seçimleriniz kayıt altına da alınıyor. Örneğin isminde “erv” içeren okuyucuları arayabilir veya ismi “merve” olan okuyucuları getirebilirisiniz. Eski emanet verme ekranı kullanımı çok zor olduğundan tamamen yenilendi ve bu arama özellikleri ile istediğiniz okuyucuyu hemen bulabileceksiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

579 kez indirildi

YORUM YAZIN